Majowy Piknik z Biblioteką

Majowy Piknik z BibliotekąDopisała pogoda, dobre humory, nie zabrakło także atrakcji na Majowym Pikniku z Biblioteką, jaki MBP Stalowa Wola zorganizowała 12 maja na placu przed obiektem przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Najmłodsi, mogli zagrać z rodzicami, z kolegami czy rodzeństwem, w planszowe gry plenerowe: karuzela bajek, dobre wychowanie i znaki drogowe czy wesołe sylaby. Ponadto,  mieli okazję do woli rysować kredą na kartonach przed biblioteką, wziąć udział w zabawach   z chustą animacyjną oraz spróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych.

Niebywałym zainteresowaniem cieszyło się „biblioteczne foto”. Tu – już bez względu na wiek - każdy z chęcią robił sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem akcesoriów i scenografii, jakie udostępniła MBP. Wszyscy chętni mogli wybrać sobie perukę, odpowiednią ramkę do zdjęcia, różnorodne rekwizyty i napisy dotyczące biblioteki, książek i audiobooków.  A to ważne bowiem impreza zorganizowana była w ramach XV edycji programu - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – a w tym roku przyświeca mu hasło „(Do)wolność czytania”.

Starsze dzieci wzięły udział w podchodach czytelniczych. W otoczeniu biblioteki przygotowaliśmy różnorodne zadania, które należało rozwiązać. Kto sobie poradził, otrzymał specjalny dyplom i gadżety.  Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej przygotowano również coś dla młodych fanów tego sportu - biblioteka zaproponowała tworzenie ekologicznych boisk, rozgrywanie „dmuchanych” meczów, oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności piłkarskich. Tatusiowie z synami, ale i mamy z córkami z chęcią wykonywały własne boiska piłkarskie. Wystarczył karton, „murawa” z zielonego papieru, flamaster, rurki do napojów i mała piłeczka.

Każdy kto chciał wypocząć lub poczytać książkę, mógł to zrobić na kocach rozłożonych przed obiektem biblioteki, a przy okazji korzystać z promieni słonecznych, których w sobotni dzień nie brakowało. Serdecznie dziękujemy wszystkim piknikowiczom za udział w imprezie i zapraszamy do odwiedzania biblioteki, także na co dzień. Tysiące atrakcyjnych książek i audiobooków czekają!