Poetycko o miłości...

Poetycko o miłości...Wielu emocji i wzruszeń dostarczył miłośnikom poezji, sobotni wieczór w bibliotece. Słowno – muzyczna aranżacja „Bądź moją muzą, moim natchnieniem”, zapowiedziała zbliżające się Walentynki. Temat miłości - od szczęśliwej, odwzajemnionej, po pełną rozpaczy oraz bólu – był i jest niezwykle popularny w literaturze.

Zaprezentowane utwory poetyckie, udowadniają, że miłość nie zna żadnych granic i jest bardzo ważna na każdym etapie życia. Czytano wiersze poetów polskich (m.in. J. Słowackiego, L. Staffa, A. Asnyka, I.K. Gałczyńskiego, M. Hemara, , M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, H. Poświatowskiej, A. Osieckiej i J. Kofty), utwory poetów ze stalowowolskiego Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" (A. Linek, E. Ferlejko, K. Lindy, T. Sochy, A. Bulicz, P. Sikorskiego, A. Grzeli, A. Wojdyło, A. Buchalskiej, K. Kwasiżura, J. Bujak-Pisarek), uczestników Warsztatów Literackich WERS. Liryczny nastrój podkreślały piękne utwory muzyczne o tematyce miłosnej, w wykonaniu Moniki Kucy, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego w Stalowej Woli. Wiersze prezentowali: Stanisława Bieńko-Stachyra, Jolanta Bąk, poeci ze Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”- Agata Linek, Elżbieta Ferlejko, Kazimierz Linda, Piotr Sikorski, aktorzy z Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury: Anna Janiec, Kornelia Rej, Magdalena Krawiec i Bartłomiej Kotwica. Podczas spotkania wręczono nagrody w literackim konkursie pt. "Bądź moją muzą, moim natchnieniem" zorganizowanym przez MBP dla uczniów stalowowolskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Audiobooki i Almanach SL „Witryna” - Spojrzenia 6 otrzymali laureaci trzech pierwszych miejsc. I miejsce zajęli - Mariusz Partyka i Paulina Chyła z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, II miejsce należy do Joanny Buras  z LO im. KEN i Aleksandry Tęczy z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida, III miejsce zajęły Agata Tonderys  z Zespołu Szkół nr 1 im. gen. W. Sikorskiego i Aleksandra Kosiarska z Centrum Edukacji Zawodowej. Laureaci, mieli również okazję zaprezentować swoje wiersze. Dziękujemy za wspólnie spędzony poetycki wieczór, autorom nagrodzonych wierszy gratulujemy i pamiętajmy, Dzień Św. Walentego, patrona zakochanych - już niedługo.