Na bibliotecznych warsztatach powstały wielkanocne palmy

Na bibliotecznych warsztatach powstały wielkanocne palmyMimo że za oknami śnieg, mróz i wiatr w Miejskiej Bibliotece Publicznej w sobotę, 17 marca panowała świąteczna atmosfera. A to dlatego, że tego dnia odbyły się tam rodzinne warsztaty  wyplatania wielkanocnych palm. Sala, gdzie zorganizowano zajęcia pękała w szwach – 90 osób przyszło do biblioteki by stworzyć oryginalną palmę.

W Polsce palmy wielkanocne robi się z gałązek wierzbowych, często przystrojonych kwiatkami z bibuły czy suszonymi i barwionymi roślinami. I właśnie palmę symbolizującą pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy można było wykonać podczas warsztatów w bibliotece. Pod okiem plastyka i personelu instytucji.

Pani Bernadeta, emerytka, przyszła z koleżankami. – Palmy robię pierwszy raz. Chcę sama, własnoręcznie zrobić wielkanocną palmę i poświęcić ją w Niedzielę Palmową. Robię ją z bazi, bukszpanu i kwiatów wykonanych z kolorowej bibuły – opisuje pani Bernadeta.

– Bardzo miłe spotkanie w bibliotece, a teraz do dzieła – zobaczymy co nam tu wyjdzie, bo jestem debiutantką, jeśli chodzi o robienie wielkanocnej palmy – przekonywała młoda mama, która zjawiła się w bibliotece razem z synem.

Mimo, że biblioteka warsztaty przed Wielkanocą i świętami Bożego Narodzenia organizuje już od jakiegoś czasu, a impreza na stałe wpisała się w kalendarz organizowanych przez placówkę zajęć, nie brakowało w sobotę także takich osób, które na warsztatach zjawiły się pierwszy raz: – To świetny pomysł na spędzenie czasu z córką – podkreślała kolejna uczestniczka warsztatów.

Biblioteka dziękuje wszystkim uczestnikom za wspólne spędzenie czasu, kreatywne pomysły i dobrą zabawę. Do zobaczenia na kolejnych międzypokoleniowych warsztatach