Wańkowicza przeczytają panie…

Wańkowicza przeczytają panie…Za nami eliminacje do 5. edycji konkursu „Mistrza Pięknego Czytania”, ogłoszonej przez Janusza Zarzecznego – Starostę Stalowowolskiego, Lucjusza Nadbereżnego – Prezydenta Stalowej Woli i Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Jury z 10 kandydatek do finału wytypowało 8 pań.

Finalistki konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Melchiora Wańkowicza „Szczenięce lata”. Nim to nastąpi, pora na II etap konkursu czyli próby głośnego czytania. Termin został ustalony na piątek, 6 kwietnia, godzinę 17.00. Spotykamy się w sali spotkań nr I, na II piętrze obiektu przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury.

Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2018 roku w obiekcie MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, sala konferencyjna). Podczas Finału – publicznego głośnego czytania utworu „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza – jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Nagroda dla Mistrza Pięknego Czytania to 1000 złotych. Ponadto pula nagród finansowych do dyspozycji Jury wynosi 800 zł. Zdobywcy wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe. Widzowie przyznają także Nagrodę Publiczności.

Przypomnijmy, że dwa lata temu w MBP czytano „Chłopów” Reymonta, a w ubiegłym roku „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza.