Lekcja o Lasowiakach i ich legendach

Lekcja o Lasowiakach i ich legendach26 kwietnia na zajęciach w bibliotece gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 - klasy III b, III c, III d, III e i III f. nasi goście dowiedzieli się tym, że legenda to fantastyczna opowieść przekazywana ustnie o ludziach (często znanych), miejscach lub zdarzeniach z przeszłości. Legendy Lasowiackie opowiadają o tym jakie tereny zamieszkiwali Lasowiacy, jak zaludniała się Puszcza Sandomierska.

Uczą jak nie należy postępować aby nie sprawiać przykrości innym. Traktują o zjawiskach nadprzyrodzonych niebezpieczeństwie ze strony złych mocy. Wysłuchali popularnych legend lasowiackich: o powstaniu wsi Pławo, Pysznicy, Jastkowic, Turbii, Kłyżowa, Przyszowa. Popularnych opowieści z okolic Lipy i Grębowa.