Stworzyli kolorowe torby na książki

Stworzyli kolorowe torby na książkiKolorowa torba na książki według własnego pomysłu i samodzielnie wykonana? Takie rzeczy tylko w stalowowolskiej bibliotece! 2 oraz 3 sierpnia dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, wzięły udział w warsztatach „W tej torbie mam książki”, w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”.

Uczestnikom została zaprezentowana krótka historia książki. Omówiono książki z epoki średniowiecza, pergaminy, kodeks, rękopisy ze zdobieniami, oprawy ksiąg, książki drzeworytowe i papier, druk Gutenberga po epokę książek elektronicznych. Zaprezentowano czytnik e-book, audiobooki oraz czytaki dla osób niewidomych.

Dzieci samodzielnie wyszukiwały cytaty, złote myśli i powiedzenia związane z czytaniem, a następnie wybrany tekst umieszczały za pomocą pisaków na płóciennych torbach. Korzystając z kolorowego filcu, flamastrów i innych materiałów przygotowanych przez bibliotekę stworzyły własne torby na książki. Młodzi artyści wykonali także pompony z włóczki, którymi ozdobią swoje oryginalne projekty.

Torby na książki zostaną zaprezentowane na wystawie podczas happeningu na zakończenie projektu. Za kreatywność dzieci zostały nagrodzone przez bibliotekę gadżetami oraz balonami.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Kuźnia bibliolubnych”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad projektem objął Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.