Kosmonauci wyruszają w podróż

Kosmonauci wyruszają w podróżMiesiąc wakacji już za nami. Sierpień przywitał nowych uczestników letnich zajęć w bibliotece piękną pogodą   i ciekawymi zajęciami. We wtorek 7 sierpnia dzieci wyruszyły w kosmiczną podróż. Poznały świat astronautów oraz specyfikę ich pracy. Potem przyszedł czas na sprawdzian koncentracji, równowagi i wytrzymałości. Kandydaci na przyszłych kosmonautów poradzili sobie z nim bardzo dobrze, dzięki czemu mogli przystąpić do budowy własnej rakiety.

Przy pomocy tektury, plastikowych butelek, papierowych rolek, kolorowego papieru powstawały rakiety o przeróżnych kształtach. Kolejny dzień (czwartek) to czas na poznawanie planet układu słonecznego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się dlaczego mamy dzień i noc, skąd się wzięły pory roku, dlaczego na niebie widać gwiazdy.  Następnie, podzielone na małe grupy wykonywały przestrzenne planety. Tworzyły kosmiczne kule  z balonów i tektury ozdabiając je kolorowym papierem.
Na koniec tygodnia (piątek) uczestnicy warsztatów dowiedzieli się o zjawisku pola magnetycznego Ziemi. Zabawy z magnesem okazały się wielką frajdą dla wszystkich dzieci. Nie zabrakło również czasu na kosmiczne zagadki i zabawy ruchowe.
W środę po raz kolejny odwiedziły naszą bibliotekę dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Promyczek” w Stalowej Woli. Podczas zajęć plastycznych wykonywały kwiaty z bibuły. Powstały piękne kolorowe cudeńka: róże, astry, goździki. Dzieci zabrały swoje prace do domu obiecując, że  obdarują nimi swoje mamy i babcie.