Znaki zodiaku, rakiety-ramki i kosmiczny organizer

Znaki zodiaku, rakiety-ramki i kosmiczny organizerCzy data urodzin ma wpływ na charakter człowieka ? Jak zrobić rakietę-ramkę?  Co jest potrzebne do  zaprojektowania własnego organizera na przybory szkolne? Odpowiedzi na te i inne pytania mogły uzyskać dzieci, które zjawiły się na zajęcia wakacyjne w kolejnym tygodniu sierpnia w naszej bibliotece.

We wtorek 14 sierpnia dzieci dowiedziały się, jakie są znaki zodiaku. Podając swoją datę urodzin poznawały własne znaki, a następnie projektowały je na kartce papieru i ozdabiały kolorowymi kulkami z bibuły.
Środa przywitała wszystkich wesołymi kosmozabawami : przenoszenie kosmicznych jaj, kalambury, wyścigi minionków, tworzenie kształtów i liter w parach. Dzięki zabawnej lekturze P. Jalbert pt. „Uważaj to niebezpieczne” uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak zachowywać się w sytuacjach trudnych, co robić, gdy grozi nam jakieś niebezpieczeństwo.  W kolejne części zajęć dzieci tworzyły rakiety -ramki na zdjęcia z gotowych szablonów i ozdabiały je kolorowymi materiałami i cekinami.
Na koniec tygodnia dzieci wzięły udział w rozgrywkach umysłowych : tworzyły ciekawą  opowieść     z wylosowanych obrazków, wymyślały wyrazy z rozsypanych liter, bawiły się w cztery kąty, itp. W części plastycznej wszyscy tworzyli własne organizery na biurko wykorzystując na to papierowe rolki, kolorowy papier, bibułę. Zwieńczeniem  prac było doklejenie małej rakietki kosmicznej, wykonanej z plastikowego kubeczka po jogurcie.