Kosmiczne zajęcia

Kosmiczne zajęciaKolejny tydzień zajęć „Lato w Bibliotece” upłynął pod znakiem zajęć rodem z kosmosu.

21 sierpnia spotkanie rozpoczęło się od kosmo-zabaw: 4 kąty, kalambury, zagadki, zadania na spostrzegawczość oraz gry zespołowe i w parach. W części artystycznej dzieci wykonywały swojego eko-kosmitę. Do stworzenia tej postaci wykorzystano tekturki, kubki i butelki plastikowe, papiery kolorowe, folia aluminiowa, bibuły oraz cekiny. Powstały fantazyjne, kolorowe stworki o dziwnych kształtach

23 sierpnia Podczas spotkania uczestnicy „Lata w bibliotece” wykonywali kosmiczne stroje. W pracy wykorzystano tektury, plastikowe folie bąbelkowe, bibuły, wytłoczki po jajkach, folię aluminiową. Dzieci wykonały także akcesoria pasujące do stworzonych przez siebie strojów: różdżki, kosmiczne lunety, miecze, świetliste kule. W efekcie końcowym powstały fantazyjne stroje kosmicznych księżniczek, rycerzy, wróżek.

Z kolei 24 sierpnia zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania audiobooka Mikołaja Golachowskiego „Pupy, ogonki i kuperki”. Mali artyści wykonywali takż latające spodki z plastikowych talerzyków. Ozdabiano je kolorowymi papierami samoprzylepnymi i folią aluminiową. Gotowe latające spodki wzięły udział w zabawie: wyścigi UFO - czyli kto jest najszybszy w przestrzeni kosmicznej. Na zakończenie zajęć dzieci bawiły się w głuchy telefon.