Przygotowania do zimy i odszyfrowywanie... - Filia Nr 1

Przygotowania do zimy i odszyfrowywanie... - Filia Nr 123 października, jak co tydzień, odwiedziły nas dzieci z klasy 2b ze SP Nr 3, które wysłuchały czytanego na głos opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. „Przeczucie”. Bohaterami utworu są koledzy szkolni, którzy próbują walczyć z nudą podczas nieprzyjemnych jesiennych dni, kiedy to dorośli zabraniają im wyjść na podwórko.

Następnie wspólnie wyjaśnialiśmy sobie znaczenie niektórych zwrotów, które pojawiły się w tekście, posiłkując się Słownikiem języka polskiego PWN.
Kolejna część naszego spotkania upłynęła nam odszyfrowywaniu notatki tajnego agenta. Aby można było odczytać jego właściwą treść, należało wykreślić wszystkie wyrazy rozpoczynające się na literkę „ż”. Celem naszych zajęć było ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości.

Niepodległe kartki