Filia nr 1 - Uroczyste rozstrzygniecie konkursu dla przedszkolaków "Ilustracje do baśni Charles'a Perrault "155 prac ze stalowowolskich przedszkoli wpłynęło na konkurs „Ilustracje do baśni Charles'a Perrault”. Konkurs zorganizowany został przez Filię nr 1 MBP im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli z okazji 390 rocznicy urodzin baśniopisarza. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 6 lat, a jego główne cele to: przybliżenie twórczości Charles'a Perrault,  rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, inspirowanych pięknem literatury dziecięcej oraz rozwinięcie u dzieci fantazji i wyobraźni.

W skład komisji konkursowej weszli : przewodnicząca Ewa Kozioł – nauczyciel plastyk ze PS nr 3, Agnieszka Stan – plastyk/pracownik MBP w Stalowej Woli oraz Małgorzata Potocka – pracownik Filii 1 MBP w Stalowej Woli.
Wyłoniono 55 laureatów, których nagrodzono książkami, a dla wszystkich uczestników konkursu Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli ufundowała film  w kinie „Ballada” pt. „Pszczółka Maja- miodowe igrzyska”. Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która mieści się w Filii nr 1 przy ul. Staszica 14.