Krzysztof Kwasiżur – „Ołtarz mój”

Krzysztof Kwasiżur – „Ołtarz mój”Dnia 11 stycznia w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski Krzysztofa Kwasiżura. Poeta zaprezentował swój najnowszy tomik zatytułowany „Ołtarz mój”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Słowo wstępne o autorze i jego twórczości  przedstawiła Agnieszka Bulicz, prezes „Witryny” a   na poetyckie zasłuchanie z najnowszego tomiku zaprosił sam autor.
Wiersze Krzysztofa Kwasiżura charakteryzuje subtelność, kruchość, liryka i refleksja. A wszystko zanurzone w przyrodzie, naturze i przemijające jak pory roku i jak ludzkie życie – pisze we wstępie do tomiku Zdzisław Antolski.
Uczestnicy poetyckiego wieczoru bardzo ciepło przyjęli wiersze poety  oraz określili je jako „pełne nadziei”.  Sam autor powiedział, że „nie pisze, bo chce; pisze, bo musi” a  o swoich wierszach dodał:  - „Kiedy rozpoczynam pisanie, nie wiem jeszcze jakimi znakami, ale już wiem co chcę napisać. Już wiem jaka będzie historia, od początku do końca. O swojej twórczości pisze z niezwykła szczerością : - „Już bardziej nagi nie będę niż schylony nad kartką a tylko tak i tylko wtedy naprawdę warto”. /”Już bardziej nie będę”/

Krzysztof Kwasiżur urodził się w 1973 r. w Przemyślu. Mieszka pod w Furmanach pod Sandomierzem. Poeta młodego pokolenia, prozaik, krytyk literacki (specjalizacja – poezja polska), felietonista i autor tekstów wielu piosenek. Jego nazwisko znalazło się w Antologii Poetów Polskich (2016 i 2017). Studiował socjologię w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uprawiana twórczość: poezja, miniatura (opowiadanie), esej, felieton, recenzja. Współpracuje na stałe z tygodnikiem artystycznym „Pisarze.pl”,  drukowany bywa również w „Krytyce Literackiej”, i „Własnym głosem” – warszawskim miesięczniku kulturalnym. Autor i reżyser wielu wydarzeń kulturalnych, spotkań poetyckich w całej Polsce, członek RSTK w Przemyślu, członek Rady Artystycznej Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Przemyślu, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego RSTK Przemyśl. Członek grupy poetyckiej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Debiut prasowy  w „Głos znad Sanu” (2008), debiut książkowy – „Teksty najprostsze”(2010).
Krzysztof Kwasiżur jest autorem czterech zbiorów poezji, z których jeden – „Niebieski” został w całości przetłumaczony na język rosyjski a także wielu publikacji w czasopismach społeczno-kulturalnych i literackich. Jest także autorem tekstów piosenek.