A- A A+

Spotkania z dobrą książką – „Z dziejów powiedzeń i nazw”

Spotkania z dobrą książką – „Z dziejów powiedzeń i nazw”W dniu 16 stycznia w Filii nr 2 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania sie z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim.

Hasło wtorkowego spotkania brzmiało: „Z dziejów powiedzeń i nazw”. Przysłowia, powiedzonka czy powiedzenia towarzysza nam na co dzień w mowie potocznej. Każde z nich ma swoją historię. Niektóre mają swój rodowód w dawnej obyczajowości, wierzeniach, inne związane są z faktami historycznymi czy anegdotami a jeszcze inne powstały w czasach obecnych.

Uczestnicy Klubu Seniora zapoznali się z książkami Jerzego Bralczyka: „Mój język prywatny”, „W drogę!!!” i „Leksykon nowych zdań polskich” oraz Władysława Kopalińskiego „Kot w worku czyli z dziejów powiedzeń i nazw”. W pierwszej części spotkania klubowicze poznali historię i znaczenie powiedzeń i cytatów, takich jak: „Pieczone gołąbki nie przyjdą same do gąbki”, „Na zdrowie!”, ,,Spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą”, „Cała sala śpiewa z nami”, czy też „A mnie się marzy kurna chata”. Dla wszystkich były to bardzo ciekawe informacje i uczestnicy spotkania brali czynny udział w pogłębianiu wiedzy w tym zakresie.

W drugiej części programu spotkania, obecni rozwiązywali quiz: „ Skąd pochodzi cytat? I „Kto to powiedział?

Kolejne spotkanie czytelnicze odbędzie się w lutym  a tematem przewodnim będą „Literatów podróże po świecie”.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin