Twórczość Hansa Christiana Andersena

Twórczość Hansa Christiana AndersenaKto nie zna Calineczki, Kaja i Gerdy?, Królowej Śniegu? Kto nie wzruszył się losem brzydkiego kaczątka, dziewczynki z zapałkami? Bohaterowie baśni H.CH. Andersena są bliscy każdemu z nas, bo ich historie są żywe, barwne i ciekawie opowiedziane. Nastrojowymi, mądrymi baśniami zachwycają się kolejne pokolenia dzieci a ich rodzice odkrywają w nich coraz to nowe ukryte sensy.

Filia nr 2 w związku z przypadają 2 kwietnia rocznicą urodzin tego wybitnego duńskiego bajkopisarza, przygotowała  prezentację multimedialną połączoną z quizem literackim. Klasa III z PSP nr 1, która wzięła w nim udział wysłuchała pogadanki na temat życia i twórczości autora. W quizie podsumowującym znalazły się zagadki i rebusy a także pytania dotyczące baśniowych bohaterów i ich przygód. Dzieci wysłuchały fragmentu baśni, a następnie wykonywały do niej ilustrację.