Rozmowy o bibliotece i książkach

Rozmowy o bibliotece i książkachW piątek 20 kwietnia naszą filię odwiedzili przedstawiciele gazetki szkolnej i klubu recenzenta w PSP Nr 1. Podczas wycieczki  młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze sposobem wypożyczania książek oraz obejrzeć księgozbiór poszczególnych agend. W trakcie wizyty nie zabrakło pytań  o to: jakie książki najczęściej wypożyczają rówieśnicy?, co to znaczy być dobrym czytelnikiem?, Czy czytelnicy szanują książki?

Czy więcej czytają dzieci czy dorośli? Nasi goście byli też ciekawi, co my bibliotekarze czytamy i który typ literatury jest nam bliski?

Podsumowując swoją wizytę w bibliotece dzieci stwierdziły, że warto czytać i rozmawiać o książkach. Bo książka może uczyć, bawić i  poszerzać wiedzę i wyobraźnię!