A- A A+

Świętowali 150-lecie

Świętowali 150-lecie- Patriotyzm może objawiać się w różny sposób. To udział w organizacjach, obronach wojsk terytorialnych, to wreszcie codzienne drobne uczynki za którymi stoi dobro i miłość do ojczyzny - mówił wicemarszałek Stanisław Kruczek, który przyjechał do Stalowej Woli, do biblioteki na z okazji ogólnopolskiego zakończenia obchodów 150. rocznicy powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Na spotkaniu w Stalowej Woli zjawił się również Damian Małecki, prezesa PZTG Sokół w Polsce, druha Mateusz Derylak z Polowej Drużyny Sokoła prof. Andrzej Zapałowski, zastępcy dowódcy Przemyskiej Kompanii PBOT, historyka i wykładowcy akademickiego, a także Zbigniew Okorski, pierwszy prezes reaktywowanego „Sokoła” w Polsce. – Prawie wszelkie działania „Sokoła w przeszłości, zasługują na kontynuowanie w dobie obecnej. Jednakże pamiętajmy, że „Sokół” nie istniał przez kilkadziesiąt lat od 1939 roku i bardzo ciężko jest powracać do dzieła i wcześniejszego dorobku „Sokoła” – podkreślał Zbigniew Okorski.

- Jestem dumny z obecności młodzieży ubranej w żołnierskie mundury, która rozumie, że to nie zabawa, ale służba połączona z ciężką pracą - mówił druh Bogusław Tofilski. Druh Andrzej Dorosz poinformował z kolei o zbiórce publicznej na sztandar i doposażenie PTG Sokół w Stalowej Woli. Pokazano także projekt sztandaru. Spotkaniu towarzyszyła wystawa dokumentująca historię towarzystwa gimnastycznego.

W Stalowej Woli stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" zawiązało się w 2014 roku a inspiracją do założenia organizacji było TG "Sokół", działające od 1906 roku w Rozwadowie.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin