Małżeńskie jubileusze w bibliotece

Małżeńskie jubileusze w biblioteceW sobotę, 14 kwietnia w stalowowolskiej bibliotece już po raz kolejny odbyła się uroczystość złotych i diamentowych godów. Wspólnie z władzami samorządowymi – prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Sobierajem świętowało 13 par z terenu Stalowej Woli, mających za sobą co najmniej 50-letnie (a w przypadku jednej – 60-letnie) wspólne życie.

Nadane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali: Leokadia i Władysław Chorabowie, Zofia i Józef Draganowie, Zofia i Włodzimierz Kordalscy, Bogumiła i Włodzimierz Łubowie, Alicja i Jerzy Mateuszczykowie, Maria i Stefan Mściszowie, Zuzanna i Waldemar Pawłowscy, Maria i Bogusław Peranowscy (ta para świętowała 60-lecie pożycia), Anna i Andrzej Sławińscy, Maria i Jerzy Suchoccy, Elżbieta i Michał Topólscy, Janina i Edward Wolakowie oraz Bogumiła i Kazimierz Życzyńscy.

Oprócz życzeń i gratulacji były także upominki od władz miasta oraz poczęstunek. Doniosły charakter uroczystości podkreślił recital w wykonaniu uczniów PSM z towarzyszeniem akompaniującego im pianisty Ryszarda Marchewki.