Historia kościoła na wystawie

Historia kościoła na wystawieW Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli można oglądać wystawę dokumentującą dzieje kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej i duszpasterstwa pasterstwa księży michalitów w naszym mieście. Przypomnijmy, że końcem września parafia świętowała jubileusz 40-lecia obecności w Stalowej Woli i 30-lecia poświęcenia kościoła.

Starania o budowę nowego kościoła podjęto w latach 70. Budowę prowadził ks. Józef Ciaciek, mając do pomocy społeczny komitet budowy i majstra J. Rumaka. W pracach budowlanych i instalacyjnych uczestniczyli parafianie. Pracowali również członkowie podziemnej „Solidarności” ze Stalowej Woli. Wraz z budową kościoła stawiano także nową plebanię.

We wrześniu 1987 roku w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbywały się misje święte. Na ich zakończenie 27 września odbyła się wielka uroczystość - poświęcenie kościoła Trójcy Przenajświętszej. Aktu tego dokonał ordynariusz przemyski bp Ignacy Tokarczuk.

Zdjęcia dokumentujące historię budowy, najważniejsze wydarzenia z życia parafii, wspomnienia budowniczych – to wszystko znajdziemy na eksponowanej w MBP wystawie, na którą składa się 28 tablic. Wystawa „40 lat duszpasterstwa księży michalitów w Stalowej Woli” zainstalowana została na II piętrze obiektu przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Katalog online

Logowanie do konta