„Strumień serca” księdza Mariana Balickiego

„Strumień serca” księdza Mariana BalickiegoMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na prezentację najnowszego tomiku poezji ks. dra Mariana Balickiego „Strumień serca”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godzinie 18.00 w sali bankietowej, na II piętrze obiektu biblioteki przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

- W strofach tego tomiku nie tylko błyszczy rzeczywistość mistyczna, zawierają one dość silny ładunek humanizmu, chrześcijańskiego humanizmu. Autor chętnie podejmuje problematykę dotyczącą ludzkiego życia, jego przemijania, sensu i ostatecznego spełnienia. Dotyka problemów ludzkiej psychiki, zwłaszcza jej lęków i wątpliwości. A te czyni to „po swojemu”. Gdy się w nie wsłuchuje to jakby słyszał ludzką „kolędę życiową”(…) Przy lekturze tej swoistej „Pieśni serca: poety warto zwrócić jeszcze uwagę na serdeczność i ogromną życzliwość tchnąca z kart tomiku… - wyczytać możemy we wstępie ks. dra Stanisława Janusza.

Ks. Balicki debiutował w 1971 roku. Wiersze drukował w czasopismach Poezja, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, San, Posłaniec S.J., Floriański Płomień, Sztafeta, Tygodnik Nadwiślański czy Nowiny. Tłumaczone są na język angielski, były prezentowane na antenie Radia Rzeszów, Radia Kielce, Radia Fara, Telewizji Rzeszów. Są też zamieszczane w wielu antologiach. Pierwszy tomik wierszy ks. Marian Balicki wydał w 1987 roku, a była to „Pisanka Wielkanocna”. „Strumień serca”, który przedstawi 25 stycznia w MBP, jest jego dwunastym zbiorem poezji.

„Strumień serca” księdza Mariana Balickiego