A- A A+

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim10 maja o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbędzie się prezentacja książki „Odwitania z poetą” Leszka Aleksandra Moczulskiego, której będzie towarzyszyć projekcja filmu i wystawa przygotowana wspólnie z Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

Leszek Aleksander Moczulski to znany i popularny poeta, związany generacyjnie z pokoleniem Nowej Fali, zadebiutował w roku 1971 tomikiem „Nawracanie strach na wróble”. W następnych latach jego twórczość trafiła pod strzechy dzięki szlagierom Skaldów i Marka Grechuty – do których słowa napisał właśnie Moczulski.

„Odwitania z Poetą”, to pozycja zawierającej teksty o poecie, autorze m.in. tomików „Narzędzia i instrumenty” czy „Odwitania z Suwalszczyzną”. Tom zredagował Zbigniew Fałtynowicz, posłowiem opatrzył Bronisław Maj. W tomie znalazły się teksty znanych eseistów i krytyków literackich poecie m.in. Juliana Kornhausera, Adama Zagajewskiego, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Nyczka, Wojciecha Ligęzy, Zbigniewa Chojnowskiego,

Spotkaniu i prezentacji książki „Odwitania z poetą” towarzyszy wystawa – „Leszek Aleksander Moczulski”. Prezentację poprowadzi Zbigniew Fałtynowicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

 

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin