Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim10 maja o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbędzie się prezentacja książki „Odwitania z poetą” Leszka Aleksandra Moczulskiego, której będzie towarzyszyć projekcja filmu i wystawa przygotowana wspólnie z Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

Leszek Aleksander Moczulski to znany i popularny poeta, związany generacyjnie z pokoleniem Nowej Fali, zadebiutował w roku 1971 tomikiem „Nawracanie strach na wróble”. W następnych latach jego twórczość trafiła pod strzechy dzięki szlagierom Skaldów i Marka Grechuty – do których słowa napisał właśnie Moczulski.

„Odwitania z Poetą”, to pozycja zawierającej teksty o poecie, autorze m.in. tomików „Narzędzia i instrumenty” czy „Odwitania z Suwalszczyzną”. Tom zredagował Zbigniew Fałtynowicz, posłowiem opatrzył Bronisław Maj. W tomie znalazły się teksty znanych eseistów i krytyków literackich poecie m.in. Juliana Kornhausera, Adama Zagajewskiego, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Nyczka, Wojciecha Ligęzy, Zbigniewa Chojnowskiego,

Spotkaniu i prezentacji książki „Odwitania z poetą” towarzyszy wystawa – „Leszek Aleksander Moczulski”. Prezentację poprowadzi Zbigniew Fałtynowicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Prezentacja książki o Leszku A. Moczulskim