Barbary Mazurkiewicz podróż do kresu nocy

Barbary Mazurkiewicz podróż do kresu nocyW czwartek, 24 maja o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Melchiora Wańkowicza odbędzie się prezentacja tomiku poezji Barbary Mazurkiewicz „Podróż do kresu nocy”. Zapraszamy do sali bankietowej na II piętro obiektu przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

- To mój dziesiąty zbiór wierszy. Wierszy, tworzących zamkniętą opowieść o zasugerowanym tytule przez dr Stanisława Dłuskiego - "Podróż do kresu nocy" składający się na przeszło 100 wierszy autentycznych, przeważnie pisanych nocą;  o życiu, miłości, przemijaniu, odchodzeniu, tęsknocie i pamięci. Stąd ta podróż do kresu nocy, będąca kluczem i wiodącym motywem – tak poetka odszyfrowuje znaczenie tytułu tomiku.

Barbara Mazurkiewicz to redaktor naczelny dziennika E-Literaci.pl, koordynator kultury, wydawca, poetka, felietonistka i fotografik. Laureatka nagrody zarządu Oddziału ZLP w Rzeszowie i serwisu literackiego E-Literaci.pl. Wydała obok tomów poetyckich, tom prozy i sztukę teatralno-filmową. Jej wiersze można znaleźć w serwisach internetowych, tygodnikach prasowych oraz w międzynarodowych publikacjach antologii.

Od września 2012 r. współpracuje z Niezrzeszoną Grupą Polonii w Niemczech i w Holandii. Od czerwca 2013 r. piastuje stanowisko Dyrektora Kulturalnego na Polskim Festiwalu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” im. Ks. Kardynała Władysława Rubina w Lubaczowie.

Organizuje: warsztaty literackie, spotkania autorskie, wystawy i wernisaże, również swoich prac. W latach 2011-2014 piastowała stanowisko członka Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego ZLP w Warszawie oraz członka Sądu Koleżeńskiego ZLP w Rzeszowie. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie i Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli. Laureatka wielu konkursów poetyckich. Ostatnio, jej wiersze ukazują się w międzynarodowym czasopiśmie literackim „New Mirage Journal” (New York).

Napisała kolegom po piórze do tomików poezji ponad 50 posłowi. Jest wydawcą kilku antologii i kilkunastu zeszytów literackich dla dziennika internetowego E-Literaci.pl.

Barbara Mazurkiewicz otrzymała Medal od Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego - "Zasłużona dla Kultury Polskiej" oraz puchar "Nagroda Honorowa” od ZLP Odz. Rzeszów.

Barbary Mazurkiewicz podróż do kresu nocy