Na poetyckim ołtarzu…Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im Melchiora Wańkowicza zapraszają na spotkanie promocyjne Krzysztofa Kwasiżura, na którym zaprezentuje wiersze z nowego zbioru „Ołtarz mój” przy niepowtarzalnym akompaniamencie.

Spotkanie opłatkoweMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli i Stowarzyszenie Literackie „witryna” w Stalowej Woli serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Stowarzyszenie Literackiego „Witryna”, które odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o godzinie 17.30 w czytelni Filii nr 2 Biblioteki przy ul. Siedlanowskiego 3 w Stalowej Woli.

Godzinami o książkach – „Wariatka z Komańczy”W środę, 13 września  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy będą się toczyć wokół powieści Marii Nurowskiej pt. Wariatka z Komańczy ”. Bohaterką „Wariatki z Komańczy” jest malarka, Marta Kohn, artystka -  zdolna i niezwykle wrażliwa kobieta,  przez jednych uwielbiana, przez innych postrzegana jako wariatka, dziwaczka.

W środę, 7 czerwca  o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Rozmowy będą się toczyć wokół powieści Kamela Daouda pt. Sprawa  Meursaulta ”. Jest to gniewna rewizja słynnej powieści Alberta Camusa "Obcy", pisana jednak z zupełnie odmiennej perspektywy. Narratorem książki jest Harun, brat Araba zamordowanego przez Meursaulta na rozpalonej słońcem algierskiej plaży.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Anną Janko, poetką, pisarką, felietonistką, autorką kilku tomików wierszy, bestsellerowych powieści „Dziewczyna z zapałkami” i „Pasja według św. Hanki” oraz książki „Mała Zagłada”. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany. Zapraszamy 10 maja na godzinę 18, do Filii Nr 2 przy ul. Siedlanowskiego 3.

Katalog online

Logowanie do konta