A- A A+

Godzinami o książkach – „Mam na imię Lucy”

Godzinami o książkach –  „Mam na imię Lucy”W środę, 15 listopada o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Jesienne rozmowy „Godzinami o książce”  będą się toczyć wokół powieści Elizabeth Strout pt. „Mam na imię Lucy! ”.

Lucy Barton, dojrzałą kobietę, pisarkę wychowującą dwójkę dzieci, podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu odwiedza niewidziana od lat matka. Niewinne rozmowy o ludziach z przeszłości otwierają furtkę do bolesnych wspomnień: biedy, wykluczenia i rodzinnych tajemnic.

Autorka zaprasza nas do poznania historii o trudnych relacjach między matką i córką, i nie tylko. Książka porusza  też  szereg życiowych, głębokich i ważnych kwestii, takich jak bezwarunkowa miłość, skomplikowane relacje z najbliższymi, smutne dzieciństwo, bieda, głód, wykluczenie, brak przyjaciół i środków medialnych.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania:? Czy potrafimy docenić nawet najzwyklejsze chwile naszego życia? Jak ważne są relacje z rodzicami? Kim i dlaczego czujemy się w głębi duszy? Dlaczego tak trudno mówić nam o swoich uczuciach, pragnieniach i potrzebach. Czym jest dla nas  tolerancja i szczerość?

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Czytelnia on-line IBUK LIBRA

ibuk libra

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

Bip Godło

 

facebook_page_plugin