Godzinami o książkach – „Mam na imię Lucy”

Godzinami o książkach –  „Mam na imię Lucy”W środę, 15 listopada o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Jesienne rozmowy „Godzinami o książce”  będą się toczyć wokół powieści Elizabeth Strout pt. „Mam na imię Lucy! ”.

Lucy Barton, dojrzałą kobietę, pisarkę wychowującą dwójkę dzieci, podczas przedłużającego się pobytu w szpitalu odwiedza niewidziana od lat matka. Niewinne rozmowy o ludziach z przeszłości otwierają furtkę do bolesnych wspomnień: biedy, wykluczenia i rodzinnych tajemnic.

Autorka zaprasza nas do poznania historii o trudnych relacjach między matką i córką, i nie tylko. Książka porusza  też  szereg życiowych, głębokich i ważnych kwestii, takich jak bezwarunkowa miłość, skomplikowane relacje z najbliższymi, smutne dzieciństwo, bieda, głód, wykluczenie, brak przyjaciół i środków medialnych.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania:? Czy potrafimy docenić nawet najzwyklejsze chwile naszego życia? Jak ważne są relacje z rodzicami? Kim i dlaczego czujemy się w głębi duszy? Dlaczego tak trudno mówić nam o swoich uczuciach, pragnieniach i potrzebach. Czym jest dla nas  tolerancja i szczerość?

Katalog online

Logowanie do konta