Godzinami o książkach – Rose Tremain „Sonata Gustawa”

Godzinami o książkach – Rose Tremain „Sonata Gustawa”W środę, 13 grudnia o godzinie 17.00 w Filii Nr 2, przy ulicy Siedlanowskiego 3, odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Zimowe rozmowy „Godzinami o książce”  będą się toczyć wokół powieści Rose Tremain pt. „Sonata Gustawa ”.

Gustav Perle dorasta w małym miasteczku w neutralnej Szwajcarii, gdzie horror II wojny światowej wydaje się jedynie odległym echem. A jednak ojciec Gustava zginął w dość tajemniczych okolicznościach, a uwielbiana przez chłopca matka stała się dziwnie obojętna, a nawet zgorzkniała. Jedynym jasnym punktem w życiu Gustava jest przyjaźń z jego rówieśnikiem, Antonem Zwiebelem, który szybko staje się dla chłopca całym światem.

Podczas środowego spotkania poszukamy odpowiedzi na pytania:? Jaka jest różnica między przyjaźnią a miłością?  Czym jest neutralność i zaangażowanie? Porozmawiamy   też o potrzebie akceptacji, desperackim szukaniu miłości,  samotności ale i o dobroci i zrozumieniu.

_ „Może jesteś gotowa, Mutti,  ale nie ja. Zawsze myślałem, że nauczę cię jednej rzeczy, to znaczy, jak mnie kochać. Ale nie nauczyłem. Prawda?”