Spotkanie z pluszowym misiem

Wiele radości sprawiła maluchom zabawa w poszukiwanie misia i układanie ich w pluszakowym legowisku. Wszyscy wiedzą, iż niedźwiedzim przysmakiem są grzyby, ryby i miód wiec z grzybami a dokładnie z muchomorem związane było kolejne zadanie. Za pomocą dotyku dzieci odgadywały zawartość muchomora. W środku ukryte były takie przedmioty jak smoczek, piórko, piłeczka, szyszka, orzech i wiele innych. Nie zabrakło również gier zręcznościowych jak np. gra w grzybowego zbijaka czy budzenie śpiącego misia specjalną łapką. Na koniec każdy mógł wykonać misiowe pieczątki na pamiątkę dzisiejszego spotkania.

Kolejną grupą jaka przybyła do nas w dniu dzisiejszym były dzieci z Przedszkola integracyjnego Nr 12 w Stalowej Woli. Przedszkolaków ugościły dwa misie - panda oraz miś polarny.

Grupa na początek poznała historię pluszowego misia i wysłuchała głośnego czytania niezwykłej opowieści o misiu polarnym Benie, który uważa swoje białe futro za nudne i marzy o tym, żeby wyglądać inaczej. Przedszkolaki wykonywały przeróżne zadania: szukanie w stosie pluszaków odpowiednich misiów, rozpoznawanie za pomocą dotyku przedmiotów ukrytych w "ogromnym" muchomorze, nakarmienie głodnych i sennych niedźwiadków, budzenie śpiącego misia czy udział w grze "Niedźwiedziowe wyzwania... wykonaj, ułóż, zgadnij, odpowiedz". Na zakończenie dzieci mogły wykonać karteczki z misiowymi pieczątkami.