MBP w Stalowej Woli otrzymała dotację MKiDN na realizację projektu Kuźnia bibliolubnych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Projekt Kuźnia bibliolubnych obejmuje działania animujące czytelnictwo w bibliotekach publicznych. W ramach projektu będą odbywały się ciekawe spotkania autorskie ze znanymi pisarzami książek dla dzieci, zajęcia i warsztaty literacko – plastyczne, przedstawiające literaturę w sposób interesujący, sprzyjające rozwijaniu zainteresowań czytelniczych i wdrażające do systematycznego korzystania  z książek. Ponadto, zaplanowano wycieczkę do drukarni, konkurs literacko – plastyczny, zabawy z audiobookami i happening biblioteczny, podsumowujący projekt. Wszystkie działania kierowane będą do dzieci w wieku 4 – 12 lat. Realizację projektu, zaczynamy już w trakcie zajęć wakacyjnych w Bibliotece Głównej. Informacje szczegółowe wkrótce. Patronat honorowy nad projektem objął Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Maj 2019