Stalowowolska MBP czynna, z ograniczeniami w usługach

Stalowowolska MBP czynna, z ograniczeniami w usługachSzanowni Czytelnicy! W związku z podjęciem kolejnych decyzji związanych z sytuacją epidemiczną, informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli wprowadza, od 22 marca, ograniczenia w funkcjonowaniu Biblioteki Głównej i wszystkich filii. Niezmienne pozostają godziny otwarcia od poniedziałku do piątku, Biblioteka Główna obsługuje czytelników w godz. 10:00 – 18:00, filie w godz. 10:00 – 17:00. W soboty wszystkie biblioteki nadal pozostają nieczynne.

W Bibliotece Głównej na parterze w dalszym ciągu funkcjonuje osobne stanowisko zwrotów zbiorów bibliotecznych. We wszystkich wypożyczalniach Biblioteki Głównej i filii nie będzie wolnego dostępu do półek. Przy wyborze literatury, prosimy o korzystanie z sugestii bibliotekarzy lub recenzji książek i audiobooków zamieszczonych w Internecie. Nie będą funkcjonowały czytelnie czasopism i czytelnie internetowe. Nadal, nie będziemy wypożyczać na zewnątrz czasopism i prasy. Natomiast, w dalszym ciągu wypożyczamy książki ze zbiorów Czytelni Głównej i czytelń w filiach MBP.
Rezerwacje książek i audiobooków następują poprzez katalog biblioteczny online, z wyjątkiem egzemplarzy z czytelń, od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 8:00, w soboty, niedziele i święta – całodobowo. Pamiętajmy, że czas przygotowania zarezerwowanego egzemplarza do odbioru, to 1 dzień roboczy.
Przerwy na dezynfekcję we wszystkich placówkach, obowiązują jak dotychczas, w godz. 11:40 – 12:00 oraz 14:40 – 15:00. Prosimy o niekorzystanie w tym czasie z naszych usług.
Czytelnicy nie będą mogli skorzystać z usługi ksero i wydruku dokumentów. Biblioteka Główna nadal nie prowadzi wypożyczeń samoobsługowych, nie udostępnia gier planszowych, nie może służyć jako przestrzeń do nauki i nie organizuje wydarzeń bibliotecznych z udziałem użytkowników. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i profilu facebook biblioteki, gdzie została przeniesiona działalność kulturalno – edukacyjna naszych placówek.
Nie zmieniają się wprowadzone rygory epidemiczne: zakrycie ust i nosa, dezynfekcja dłoni, bezpieczna odległość od innej osoby.
Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do zmian w funkcjonowaniu naszych placówek, obowiązujących do odwołania. Dziękujemy za wyrozumiałość.