Tydzień Bibliotek w MBP rozpoczęty!

Tydzień Bibliotek w MBP rozpoczęty!8 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Każda placówka przygotowała w tym wyjątkowym dniu liczne atrakcje dla czytelników. W Bibliotece Głównej dzieci z przedszkola Dzieciaki.pl brały udział w quizie o bibliotece, projektowały kartę czytelnika, a nawet były przez chwilę bibliotekarzami - detektywami odczytującymi zaszyfrowane wiadomości.

Uczniowie kl. IV z PSP 9 w Stalowej Woli wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu przestrzennego hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek „#biblioteka”. Zaproponowaliśmy również dwie wystawy: „Ubrani w książkę”- zdjęcia bibliotekarzy ukrytych za okładkami książek oraz „Sowa niejedno ma imię...”- różnorodne przedmioty w kształcie sowy lub jej wizerunkiem. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z książką w profesjonalnej fotobudce Balonowej Fotki. Czytelnicy mogli także wziąć udział w zabawie  “Książka jest dla mnie...”, polegającej na wyrażeniu swojej opinii, czym dla nich jest książka. A opinie były nie tylko ciekawe, ale bardzo budujące.

Filia nr 1 z kolei, przygotowała dla dzieci z dwóch klas I PSP nr 3 warsztaty papieru czerpanego, dzięki którym powstały unikatowe arkusze; ponadto przedstawiono ciekawą pogadankę o historii pisma. Niemałe zainteresowanie wzbudziła wypożyczalnia pod chmurką, ale przecież ten dzień był wyjątkowy.

W Filii nr 2 dzieci z kl. IV PSP nr 4 poznawały bibliotekę i ciekawy, a jakże, zawód bibliotekarza od kuchni. Rozmawiano o stereotypie bibliotekarza, a także o tym jak bardzo nasz zawód się zmienił.  Jak opisać książkę? Na której stronie powinna znajdować się pieczątka biblioteki? Jak przygotować prasę dla czytelników? Na której półce książka ma swoje miejsce?- m. in. na takie pytania i wiele innych odpowiadały bibliotekarki z Filii nr 2.

„Trójka” na Rozwadowskiej zabrała dzieci z Przedszkola nr 5 w świat zagadek o bibliotece i bajeczkach ukrytych w kolorowych piłeczkach, a także zorganizowała zabawę „książka w ciemno”.

W Filii nr 5 prowadzono ciekawe rozmowy o książkach z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Stalowej Woli.

Dziękujemy Balonowej Fotce za piękne zdjęcia, czytelnikom za szczere życzenia, dzieciom za pomysłowe prace. Noście nasze odblaski i odwiedzajcie często bibliotekę. Wystawy można obejrzeć w Bibliotece Głównej do 31 maja 2019 r.

Tydzień Bibliotek trwa do 15 maja, zapraszamy na podsumowania konkursów: „Eko-moda dla przedszkolaków” w Bibliotece Głównej 10 maja o godz. 10:00, „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima” oraz projekcję filmu dla uczestników konkursu zorganizowanego przez Filię nr 1, 13 maja o godz. 9:30 w Miejskim Domu Kultury. 14 maja w godz. 9:00–12:00 w siedzibie głównej biblioteki odbędzie się II etap konkursu pięknego czytania dla uczniów kl. II–III szkoły podstawowej „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością”, zaś w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2, ul. Wańkowicza 72/2 tego samego dnia w godz. 10:30-13:00 zostanie przeprowadzony konkurs czytelniczy „Zabawa z książką” dla placówek Środowiskowych Domów Samopomocy ze Stalowej Woli, Bojanowa, Niska oraz Tarnobrzega.

W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek czyli w środę, 15 maja o godz. 18:00 Filia nr 2 MBP, zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Cielesz, autorką trzytomowej serii powieściowej „Córka cieni”. Ponadto, pomiędzy 9 a 18 maja, w Filii nr 2, czytelnicy będą mogli skorzystać z kiermaszu książek w godzinach otwarcia biblioteki.

Filia Nr 1

Filia Nr 2