Docenili akcję stalowowolskiej biblioteki

Docenili akcję stalowowolskiej bibliotekiMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019!

W kilkudziesięciu zajęciach zorganizowanych przez placówki MBP, mieszkańcy Stalowej Woli mieli możliwość m. in. uczestniczenia w warsztatach czerpania papieru, odwiedzenia wystawy „Ubrani w książkę”, „Sowa niejedno ma imię...” czy wcielenia się w rolę bibliotekarza i bibliotecznego detektywa.
Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach programu Tydzień Bibliotek 2019, pod przewodnictwem Bożeny Chlebickiej-Abramowicz przyznało nagrody następującym bibliotekom:
I nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) za akcję „Pamiętamy o tradycji, działamy nowocześnie”
II nagroda –  Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (woj. mazowieckie) za akcję „ #biblioteka w social mediach”
III nagroda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu (woj. śląskie) za akcję „Pociąg do książek”.
- Wszystkim laureatom gratulujemy. Szczególne gratulacje składamy bibliotekom w Stalowej Woli i Legionowie, które po raz drugi zostały nagrodzone w naszym konkursie oraz podkarpackim bibliotekom, spośród których cztery zostały nagrodzone lub wyróżnione - mówi Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Przed rokiem, w tym samym konkursie SBP, stalowowolska biblioteka otrzymała I miejsce za zorganizowanie „Pikniku z biblioteką”- Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy uczestniczą w wydarzeniach proponowanych przez bibliotekę i doceniają naszą codzienną pracę – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP w Stalowej Woli.