Kosmiczne sadzonki, indiańska osada i kwiaty wytrwałości

Kosmiczne sadzonki, indiańska osada i kwiaty wytrwałościRozpoczynamy drugi tydzień wakacyjnych zajęć! W Bibliotece Głównej na naszych gości czekały dzisiaj... kosmiczne sadzonki. Młodzi konstruktorzy mieli za zadanie zaprojektować doniczki w kształcie robota. Wykorzystali metalowe puszki, ruchome oczy, kreatywne druciki, a także różnorodne elementy, które można „upolować” w skrzynce narzędziowej taty lub dziadka. Po twórczej pracy przyszedł czas na zabawę.

Nie mogło zabraknąć uwielbianych przez dzieci kalamburów. Tym razem w wersji ruchomej. Ponadto, wspólnie tworzyliśmy historyjkę obrazkową. Nauka i zabawa, to u nas podstawa!

W Filii nr 1 uczestnicy zajęć „odwiedzili” Amerykę Północną. Była to wspaniała okazja do poznania kultury Indian. Dzieci przeniosły się do indiańskiej osady, przybrały plemienne imiona i poznały zwyczaje mieszkańców tego kontynentu. Kolejnym krokiem było tworzenie totemu i pióropuszy ze starych kartonów i kreatywnych materiałów plastycznych. Howgh!

12 lipca rozpoczęły się wakacje w Filii nr 2 pt. „Mikołajek i kwiaty wytrwałości”. Po krótkim zapoznaniu się i zabawach integrujących grupę, poszła w ruch chusta animacyjna, harce na dywanie oraz gra „Co zabiorę z sobą na bezludną wyspę?”. Rozmawialiśmy również o tym, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Dzieci poznały kluczowe zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji. Głośne czytanie fragmentu książki „Mikołajek” zakończyło się wykonaniem osobistych plakietek z imionami. Zajęcia plastyczne polegały na wykonaniu „kwiatów wytrwałości”. Relaksujące kolorowanie kwiatów to aktywność, która działa uspokajająco i wyciszająco, ułatwia koncentrację, wdraża do wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Kolorowanki są przede wszystkim wciągającą i twórczą zabawą, która dzieciom bardzo się podobała, a więc dzisiaj może kolorowanie zwierząt?