Europę i roboty da się lubić

Europę i roboty da się lubić Wraz z nowym miesiącem rozpoczynamy II turnus zajęć wakacyjnych dla dzieci ,,Lato w Bibliotece” organizowanych przez bibliotekę.

Zajęcia w Bibliotece Głównej rozpoczęliśmy od projektowania i budowania dużych robotów z różnej wielkości kartonów, pudełek, tekturowych rolek, plastikowych nakrętek oraz innych rzeczy z recyklingu, które mali konstruktorzy wykorzystają do budowy -,,BIBLIO – ROBÓW”.

Zanim jednak przystąpiono do pracy przeprowadzona została krótka zabawa integracyjna na rozluźnienie, poznanie się i zgranie grupy oraz przedstawienie tematyki wakacyjnych zajęć. Następnie uczestnicy zajęć podzielili się na kilkuosobowe zespoły. Omówiono zadania, które stoją przed młodymi artystami, rozdano materiały i rozpoczęto projektowanie i budowanie robotów. Kartony obklejano folią aluminiową i papierami kolorowymi. Złączone kartony na kształt robotów mali konstruktorzy będą kończyć na następnych zajęciach.

Filia nr 1 również powitała drugą grupkę podróżników na wakacyjnych zajęciach. Pozostaliśmy na naszym rodzimym kontynencie i wspólnie poznawaliśmy Europę. Poszukiwaliśmy na niej m.in. wulkanów, które wytropiliśmy na Islandii i we Włoszech. Po omówieniu budowy tych fascynujących struktur geologicznych, wykonaliśmy mały ale „wybuchowy” eksperyment - odtworzyliśmy erupcję wulkanu.  Następnie przenieśliśmy się na wenecki karnawał. Poznaliśmy historię tej barwnej tradycji i wykonaliśmy bogato zdobione maski.