Podsumowanie wakacyjnych zajęć w BG i F1

Podsumowanie wakacyjnych zajęć w BG i F1Zakończyły się drugie turnusy zajęć wakacyjnych w Bibliotece Głównej oraz Filii nr 1. Nadeszła pora na ich podsumowanie i nagrodzenie uczestników.

W Bibliotece Głównej w tym roku tematem przewodnim był fascynujący świat robotów. Przez cztery tygodnie uczestnicy zajęć zgłębiali tajniki kodowania, konstruowali roboty z materiałów pochodzących z recyklingu Dzieci wcieliły się w role małych konstruktorów, którzy budowali tekturowe roboty, wykorzystywali stare, niekompletne puzzle do stworzenia bazy kosmicznej, projektowali kosmiczne doniczki w kształcie robotów, tworzyli portrety z użyciem starej taśmy magnetofonowej, czy też własne figurki w kształcie znanych postaci z gry komputerowej Minecraft. Okazało się, że stare pudełka, puszki, taśmy, folie, żarówki znajdowały drugie życie. Wszyscy uczestnicy zajęć nie tylko zdobywali wiedzę, ale świetnie się bawili podczas zajęć ruchowych, gier i łamigłówek oraz wykazywali dużą kreatywność podczas prac plastycznych. Podczas tego spotkania dzieci bawiły się słomkami klockami Bamp tworząc różnego rodzaju budowle. Wraz z paniami prowadzącymi zajęcia rozegrali także turniej gier planszowych.

Pożegnanie uczestników pierwszego turnusu zakończyło się wręczeniem przez dyrektora MBP Ewę Biały drobnych upominków ufundowanych przez współorganizatora zajęć.

Kilka dni temu - 18 sierpnia dobiegł końca drugi turnus zajęć wakacyjnych pt. „Podróże małe i duże. Wakacyjna podróż przez 6 kontynentów”. Cykl zajęć, podczas których wspólnie odkrywaliśmy egzotyczne kultury, cuda cywilizacji, niezwykłe rośliny i zwierzęta. Podczas naszych spotkań wykorzystywaliśmy m.in. materiały pochodzące z recyklingu.

Odwiedzając wyjątkowy obszar Puszczy Amazońskiej, bliżej skupiliśmy się na sposobach ochrony środowiska naturalnego. W myśl hasła: „Myśl globalnie , działaj lokalnie” omówiliśmy proste i dostępne dla każdego czynności, które pomagają zadbać o środowisko naturalne na co dzień. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. jak możemy ograniczyć zużycie energii i wody, jak zadbać o otaczającą nas przyrodę oraz jak prawidłowo segregować śmieci.

Turnus zakończył się miłą niespodzianką - wręczeniem drobnych upominków. Podarunek i wykorzystywane na zajęciach materiały zostały ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w  Stalowej Woli.

Dziękujemy naszym uczestnikom za zaangażowanie, dobry humor i ciekawość świata.

Organizatorami „Wakacji w bibliotece” są: Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.