Reportaże nagrodzone

Reportaże nagrodzone19 grudnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli miało miejsce ogłoszenie wyników i podsumowanie II edycji konkursu na reportaż. Tym razem temat to „Spacer po Stalowej Woli - krótkie spojrzenie na młode miasto”.

Druga już tego rodzaju inicjatywa MBP, miała charakter otwarty. Skierowana była do mieszkańców czterech sąsiadujących z sobą województw, postrzeganych w historii jako „matecznik Centralnego Okręgu Przemysłowego”, którego perłą stała się Stalowa Wola. Mowa o województwach: lubelskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Intencją MBP było zainteresowanie tematyką konkursu zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, nie zajmującym się zawodowo dziennikarstwem. Zadaniem uczestników było przygotowanie i przesłanie na adres organizatora oryginalnego, wcześniej nie publikowanego, tekstu związanego tematycznie z konkursem, spełniającego wymogi reportażu jako gatunku.
Swoje reportaże do MBP przysłało 9 osób. Wszystkie prace oceniało jury w składzie: z ramienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Tomasz Gotkowski, redaktor tygodnika "Sztafeta" Stanisław Chudy oraz redaktor "Tygodnika Nadwiślańskiego" Jerzy Reszczyński.
Mimo wysokiego oraz wyrównanego poziomu prac, ostatecznie jury uznało, że pierwszego miejsca nie przyzna. Drugie miejsce oraz nagrodę w wysokości 1000 złotych przyznano Magdalenie Pietrusiewicz, zaś trzecie miejsce ex-aequo i równorzędne nagrody w wysokości po 500 zł dla Aliny Bytnar, Krzysztofa Dobrzańskiego i Tomasza Woska.
Laureatom nagrody wręczyła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Ewa Biały.
Uroczystość uświetniły grą na flecie i skrzypcach uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli: flecistki Lena Iwanicka i Hanna Kępa (opiekun Agnieszka Tomaszek) oraz skrzypaczki Kinga Urbaś i Zuzanna Krawiec (opiekun Renata Rutkowska) przy akompaniamencie Elżbiety Mazurkiewicz.