Dyplomy dla Małych Czytelników

Dyplomy dla Małych CzytelnikówMiejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli rozdaje już pierwsze dyplomy dla swoich najmłodszych czytelników w kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków. Ale jeszcze nie jest za późno by otrzymać dla trzylatka urodzonego w 2015 roku książkową wyprawkę, w MBP zostało ich jeszcze kilkanaście do rozdania.

Wystarczy do biblioteki zabrać malucha, zapisać i poprosić o książkową wyprawkę.
Razem z nią dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Takie dyplomy otrzymali już nasi pierwsi młodzi czytelnicy. 4 grudnia w Filii nr 2 Igor Mozgawa, a 21 grudnia w Multitece Biblioteki Głównej – Olaf Skowronek.
W pilotażowej edycji kampanii społecznej „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków, wzięło już udział prawie 22 tys. dzieci. W 3 tys. bibliotek w całej Polsce na Małych Czytelników czeka w prezencie wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza.  Projektowi towarzyszy ogólnopolska kampania medialna z udziałem znanego małżeństwa: aktorki Joanny Koroniewskiej-Dowbor oraz dziennikarza Macieja Dowbora.
We wrześniu tego roku 3 tys. placówek bibliotecznych w całej Polsce przystąpiło do pilotażowej edycji projektu dla trzylatków realizowanego w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Ma ona zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Od września do listopada już prawie 22 tys. dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną otrzymało w prezencie swoje Wyprawki Czytelnicze. W każdej znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowany przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kampania „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece.
Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii www.wielki-czlowiek.pl oraz do obejrzenia spotu promocyjnego.