Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon.-pt. 10:00 do 18:00, sob. - nieczynne

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke5 czerwca do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przyjechał Grzegorz Kasdepke - autor popularnych książek dla dzieci i młodzieży. W sali konferencyjnej spotkał się z ponad setką swoich czytelników.

Pisarz błyskawicznie nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. Rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy młodych czytelników z zakresu znajomości gatunków literackich. Dzieci wypadły całkiem nieźle, więc autor zaczął opowiadać o swoich książkach, o tych które już powstały i o tych, które właśnie pisze.

A pisze kolejną część detektywa Pozytywki. – Zdradzę wam, ze w końcu będziemy mieli szanse poznać jak ma na imię Detektyw Pozytywka. Mało tego – każdy z was może zaproponować imię dla detektywa – osoba, której propozycja zostanie wybrana , w nagrodę zostanie opisana w jednym z opowiadań o detektywie – zachęcał Kasdepke swoich czytelników.

Dzieci rozgryzały także znaczenie niektórych związków frazeologicznych, były przy tym ,,całe w skowronkach’’ – bowiem pisarz popełnił m.in. książkę w której opisał 200 najpopularniejszych zwrotów. Po tej małej zabawie literackiej przyszedł czas na zabawy matematyczne. Autor przekonywał dzieci, że matematyka wcale nie musi być nudna, choć on sam polubił ja dopiero wtedy kiedy musiał pomóc synowi Kacprowi w odrabianiu lekcji.

Kasdepke z chęcią odpowiadał także na pytania młodych ludzi. Okazało się, że pisarz jest miłośnikiem gier planszowych, mieszka w kamienicy w sąsiedztwie Stadionu Narodowego, a telewizora nie ogląda, bo wyniósł go do piwnicy. – Filmy lubię oglądać, ale w kinie. Polecam wam zróbcie sobie choć jeden weekend bez telewizji – podpowiadał stalowowolskim dzieciom.

Każdy chętny mógł kupić książkę autora, a po spotkaniu poprosić o autograf czy zrobić sobie zdjęcie z pisarzem. – Ale wiecie, że wcale nie musicie kupować moich książek, żeby je przeczytać. Pamiętajcie, że jesteście w bibliotece – moje książki można także pożyczyć – przekonywał czytelników pisarz.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje w MBP. Na kolejną rozmowę o książkach biblioteka zaprasza swoich młodych czytelników już w sobotę 17 czerwca, na godzinę 11, do obiektu przy ul. ks. J Popiełuszki 10.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech