Bałwan i bałwanki

Bałwan i bałwankiFerie bez śniegu? Jest na to sposób. W siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przedstawiliśmy dzieciom propozycje zabaw, gdy na zewnątrz puchu brak. W co się można bawić? Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od naszej kreatywności. My proponujemy: hokej na podłodze, karciany show, wyścig polarnych zwierząt czy piankowe szaleństwo.

Ponadto uczestnicy zajęć poznali główne zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu: w domu, na ulicy, na górce, w górach czy podczas podróży. Przeprowadzony został quiz o sportach zimowych i bezpieczeństwie podczas ferii. Następnie przystąpiono do prac plastycznych. Wykonywane były bałwanki z plastikowych białych butelek. Nasze minibałwanki miały kolorowe czapeczki i szaliki z bibuł oraz nosy i oczy z plasteliny. Dodatkowo każdy mały artysta mógł swojego bałwanka ozdobić według własnego pomysłu. Po wykonaniu minibałwanków nadszedł czas na zrobienie dużego kartonowego bałwana.

Sierpień 2019