Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBP

Warsztaty wielkanocnych ozdób w MBPMiejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprosiła w sobotę, 6 kwietnia całe rodziny na międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych. W tworzeniu ozdób na nadchodzące święta Wielkiej Nocy wzięło udział blisko 100 osób.

Warsztaty, organizowane przez bibliotekę, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Stalowej Woli i okolic. Nic dziwnego, gdyż każdy, nawet z minimalnymi zdolnościami plastycznymi może w bibliotece wyczarować piękne ozdoby. Przewidując, że także i tym razem przyjdzie wielu chętnych, organizatorzy zorganizowali warsztaty w przestronnym holu. Całe rodziny mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby. Biblioteka zapewniła wszystkie materiały potrzebne do ich wykonania. Warsztaty w bibliotece to bardzo dobra forma konfrontacji najmłodszych z tradycją zdobienia jajek, robienia ozdób oraz świetna okazja do rozwinięcia artystycznych skrzydeł. Rodzice z dziećmi, czy dziadkowie wspólnie ozdabiali duże, ażurowe jajko z muliny i kordonka. Do środka wkładano zielony i żółty sizal oraz mech. Robiono także kwiaty z bibuły, a w pracach wykorzystano kolorowe wstążki, gałązki bazi i bukszpanu, którymi ozdabiano jajko. Młodsze dzieci mogły własnoręcznie ozdobić styropianowe pisanki i zajączki. Byli też tacy, którzy wykonywali kartki wielkanocne. Powstały piękne, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby.

– Na zajęcia do biblioteki chętnie przychodzą całe rodziny, gdyż to wspaniała okazja do kreatywnego spędzenia czasu. W ubiegłych latach wspólnie z pracownikami  biblioteki mieszkańcy Stalowej Woli i okolic tworzyli kartki, przed rokiem robione były palmy wielkanocne – mówi Ewa Biały, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza.

Kto przegapił biblioteczne warsztaty, niech wypatruje kolejnych – przed świętami Bożego Narodzenia.