Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Godziny otwarcia Biblioteka Główna: pn. - pt.: 9:00 - 18:00; sobota: nieczynne          Godziny otwarcia Filie: pn. - pt.: 10:00 - 17:00; sobota: nieczynne

Dzisiaj Dzień Bibliotekarzy

Dzisiaj Dzień Bibliotekarzy8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza, rozpoczynający Tydzień Bibliotek. Święto książnic zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych jest wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Z tej okazji stalowowolska Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę zdjęć bibliotekarzy „ubranych w książkę” oraz wystawę „Sowa niejedno ma imię...”. Obydwie ekspozycje dostępne są w holu MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 – od 8 maja do końca miesiąca. Także 8 maja w godz. 11:00-13:00 będzie można skorzystać ze fotobudki i wykonać profesjonalne zdjęcie z książką.