Opowiedział młodzieży jak zostać Kimś

Opowiedział młodzieży jak zostać Kimś5 czerwca Michał Zawadka - autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży odwiedził już po raz trzeci bibliotekę w Stalowej Woli. Tym razem młodzież uczestniczyła w warsztatach motywacyjnych Chcę być kimś, czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. Spotkanie zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej zgromadziło pełną salę uczniów klas 7 i 8 z PSP nr 3, 7, 12.

Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń. Uświadomiło również wszystkim uczestnikom, jak wiele w naszym życiu można zmienić poprzez odejście od „oceniania” do „doceniania”. Najważniejsze to uświadomić sobie swoje cele i zmienić swoje myślenie. Bo młodzi ludzie zalewani presją otoczenia, trendami i zachowaniami, za którymi trudno nadążyć,  często nie wierzą w siebie, popadają w kompleksy. Najwyższy czas przestać się zamartwiać, nie starać się przypodobać każdemu, nie brnąć przez życie ze schyloną głową.

Michał Zawadka w sposób niezwykle przekonujący i ekspresyjny starał się wytłumaczyć młodym ludziom jak zawalczyć o siebie w grupie, jak nie bać się hejtu. Namawiał do mądrego gospodarowania własnym czasem oraz do porzucenia działań, które nas nie rozwijają. Do realizowania swoich pasji, dostrzeżenia w sobie siły i piękna. A przede wszystkim do zastanowienia się, kto jest najważniejszy w moim życiu? Rodzina? Koledzy? Przyjaciele?  - Nie.  Bo za nas nikt nie przeżyje życia. To my sami pracujemy na nasz sukces. Każdy z nas jest przecież wyjątkowy. I nawet w tych czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone można być Kimś.  Trzeba tylko zaangażowania, pracy i odpowiedzialności – mówił autor poradników.

Na koniec spotkania pełna wrażeń młodzież mogła zakupić książki i zdobyć autograf gościa MBP. Pisarz jest założycielem wydawnictwa Mind&Dream, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International, Mistrzem Polski Przemówień Publicznych i absolwentem Dziennikarstwa na UW oraz Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie. Jest także aktorem, konferansjerem, lektorem, copywriterem i… kaskaderem filmowym.