Spotkanie WERS-u

Spotkanie WERS-uOstatnie przed wakacjami spotkanie uczestników Warsztatów Literackich WERS odbyło się 15 czerwca. Grono naszych uczestników zajęć poszerzyło się. Pojawiła się autorka opowiadań.

Młodzi adepci pióra zaprezentowali swoje wiersze, które zostały nagrodzone w konkursach poetyckich: XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, VIII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają” w Jeżowem, III Konkursie Poezji Religijnej „Moje drogi do Boga” w Stalowej Woli.

Ponieważ lato tuż, tuż uczestnicy warsztatów poznali kilka wierszy o lecie wybitnych poetów polskich m.in. : "Wakacje" J. Lieberta," Elegia o lecie" K. K. Baczyńskiego i "O śniegu w lecie" M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Zgodnie z tradycją przedstawiania ulubionych poetów czerwcowe spotkanie poświęcone było Małgorzacie Żureckiej - stalowowolskiej poetce, wiceprezes Związku Literatów Polskich O/Rzeszów. Zaprezentowano kilka wierszy poetki z tomików "Ucieczka z krainy pozoru", "Naga malwa", "Kos śpiewa lata".. Uczestnicy spotkania otrzymali od prowadzących listę lektur na wakacje. Są to książki rekomendowane przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. „Złota Lista” zawiera tytuły książek, które uczą, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi.

Kolejne zajęcia WERS-u już po wakacyjnej przerwie.