Literacki i plastyczny konkurs – rozstrzygnięte!

Literacki i plastyczny konkurs – rozstrzygnięte!W niedzielę, 11 października 2020 roku, w trzecim dniu IV Festiwalu im. Janiny Garści, odbyło się podsumowanie konkursów dla dzieci i młodzieży: poetyckiego „Tak piszę o muzyce” i plastycznego „Tak widzę muzykę” zorganizowanych przez Fundację Wspierania Kultury „Amadeusz”. Współorganizatorem konkursu „Tak piszę o muzyce” była Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

Konkurs poetycki „Tak piszę o muzyce” odbył się już po raz drugi. Obejmował twórczość o tematyce muzycznej oraz inspirowanej muzyką Janiny Garści lub Fryderyka Chopina. Komisja pod przewodnictwem Małgorzaty Żureckiej – prezesa ZLP Oddziału w Rzeszowie oceniła prace napisane przez uczniów szkół podstawowych (klas IV-VIII) i ponadpodstawowych: w Stalowej Woli: (PSP nr 7, PSP nr 9, PSP nr 12, Liceum Ogólnokształcące im. KEN, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida) oraz w Antoniowie, Woli Rzeczyckiej, Radomyślu nad Sanem, Pysznicy (szkoły podstawowe).

Przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych I miejsce: Grzegorz Sobkiewicz – PSP nr 12 w Stalowej Woli II miejsce: Anna Adamczyk – PSP nr 9 w Stalowej Woli II miejsce: Kacper Życzyński – PSP nr 12 w Stalowej Woli wyróżnienie: Cezar Łepski – PSP w Radomyślu nad Sanem Uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych I miejsce: Dominika Skiba – PSP nr 12 w Stalowej Woli II miejsce: Jakub Miklus PSP nr 12 w Stalowej Woli III miejsce: Adam Porębski – PSP nr 12 w Stalowej Woli wyróżnienie: Ewelina Garbacz – PSP w Woli Rzeczyckiej wyróżnienie: Gabriella Piechocka – PSP w Antoniowie

Uczniowie szkół ponadpodstawowych I miejsce: Małgorzata Sobkiewicz – SLO w Stalowej Woli II miejsce: Alicja Czech – LO im. KEN w Stalowej Woli wyróżnienie: Weronika Kalandyk – SLO w Stalowej Woli.

Po pięknym koncercie „Promocja młodych zdolnych” nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród laureatom obu konkursów. Nagrody wręczyła zaś Renata Knap - zastępca prezydenta Stalowej Woli.

Zdjęcia: Jacek Kawa - KAVA design