Nagrody dla młodych poetów

Znamy laureatów konkursu poetyckiego „Godziny przy piórze” (XX edycja konkursu „Moja mała ojczyzna”) zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza, Starostwo Powiatowe i Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad konkursem objął związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie i SBP Koło w Stalowej Woli.  Na konkurs wpłynęło 72 wiersze napisane przez 37 uczniów szkół powiatu stalowowolskiego. Ze szkół podstawowych klas klas IV-VI – z PSP w Stalowej Woli (PSP Nr 4, 9, 12, PSP w Antoniowie, Pysznicy, Radomyślu nad Sanem,  - uczniów szkół podstawowych kl. VII-VIII - z PSP nr 12, PSP w Krzakach, Pysznicy, Radomyślu nad Sanem, Woli Rzeczyckiej  Prace nadesłali również uczniowie szkół ponadpodstawowych: z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. K. C. Norwida, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. W. Sikorskiego, Społecznego. Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Edukacji Zawodowej .  Prace oceniała komisja w składzie: Małgorzata Żurecka – poetka, prezes ZLP Oddział Rzeszów (przewodnicząca), Anna Żywczyk – polonista, nauczyciel LO im. KEN, Anna Garbaczowa - polonista, Joanna Rybak – bibliotekarz MBP.  W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV-VI przyznano:  I miejsce : Grzegorz Sobkiewicz - PSP nr 12 w Stalowej Woli  II miejsce: Anna Adamczyk- PSP nr 9 w Stalowej Woli  II miejsce: Zofia Główka - PSP w Radomyślu nad Sanem  III miejsce: Kamila Jurek - PSP nr 12 w Stalowej Woli  III miejsce: Cezar Łepski PSP w Radomyślu nad Sanem   W kategorii uczniów klas VII-VIII :  I miejsce : Kacper Życzyński – PSP nr 12 w Stalowej Woli  II miejsce: Jakub Miklus - PSP nr 12 w Stalowej Woli  III miejsce: Wiktoria Truszkowska PSP nr 12 w Stalowej Woli   W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych przyznano:  I miejsce – Małgorzata Sobkiewicz - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące  I miejsce – Alicja Czech – LO im. KEN  II miejsce – Izabela Chyła - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące  II miejsce – Gloria Potyrała - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące  III miejsce Adrianna Sadłowska – Zespół Szkół nr 1 im. W. Sikorskiego  wyróżnienie : Agnieszka Dwojak – Samorządowe Liceum Ogólnokształcące   Nagrody zostały ufundowane przez organizatorów konkursu.   Nagrody specjalne ufundowane przez Małgorzatę Żurecką - Prezesa Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie otrzymały: Zofia Główka uczennica kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Wiktora w Radomyślu nad Sanem /kategoria uczniów szkół podstawowych klas IV-VI) i Adrianna Sadłowska – uczennica Zespołu Szkół nr 1  im. W. Sikorskiego /kategoria uczniów szkół ponadpodstawowych/   Młodzi adepci pióra piszą o swoich radościach, kłopotach, uczuciach i przyjaźniach.. Nie przechodzą obojętnie wobec problemów otaczającego ich świata, dostrzegają piękno pejzaży i pór roku. Ważne miejsce w ich twórczości stanowi rodzina. Podejmują tematy dotyczące zmagania się z dorosłością i szukania sensu życia.   W związku z sytuacją epidemiczną nie odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu. Nagrody książkowe i dyplomy będą wręczane przez Dyrektor MBP po zgłoszeniu się laureatów do Biblioteki Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Zapraszamy od 21 października w godzinach 7-15.Znamy laureatów konkursu poetyckiego „Godziny przy piórze” (XX edycja konkursu „Moja mała ojczyzna”) zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Wańkowicza, Starostwo Powiatowe i Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad konkursem objął związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie i SBP Koło w Stalowej Woli.

Na konkurs wpłynęło 66 wierszy napisanych przez 34 uczniów szkół powiatu stalowowolskiego. Ze szkół podstawowych klas klas IV-VI – z PSP w Stalowej Woli (PSP Nr 4, 9, 12, PSP w Antoniowie, Pysznicy, Radomyślu nad Sanem,

W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV-VI przyznano:

I miejsce : Grzegorz Sobkiewicz - PSP nr 12 w Stalowej Woli

II miejsce: Anna Adamczyk- PSP nr 9 w Stalowej Woli

II miejsce: Zofia Główka - PSP w Radomyślu nad Sanem

III miejsce: Kamila Jurek - PSP nr 12 w Stalowej Woli

III miejsce: Cezar Łepski PSP w Radomyślu nad Sanem

W kategorii uczniów klas VII-VIII :

I miejsce : Kacper Życzyński – PSP nr 12 w Stalowej Woli

II miejsce: Jakub Miklus - PSP nr 12 w Stalowej Woli

III miejsce: Wiktoria Truszkowska PSP nr 12 w Stalowej Woli

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych przyznano:

I miejsce – Małgorzata Sobkiewicz - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące

I miejsce – Alicja Czech – LO im. KEN

II miejsce – Izabela Chyła - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące

II miejsce – Gloria Potyrała - Samorządowe Liceum Ogólnokształcące

III miejsce Adrianna Sadłowska – Zespół Szkół nr 1 im. W. Sikorskiego

wyróżnienie : Agnieszka Dwojak – Samorządowe Liceum Ogólnokształcące

Nagrody zostały ufundowane przez organizatorów konkursu.

Nagrody specjalne ufundowane przez Małgorzatę Żurecką - Prezesa Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie otrzymały: Zofia Główka uczennica kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Wiktora w Radomyślu nad Sanem /kategoria uczniów szkół podstawowych klas IV-VI) i Adrianna Sadłowska – uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. W. Sikorskiego /kategoria uczniów szkół ponadpodstawowych/