Przedszkolaki przysmerfowały na wystawę

Przedszkolaki przysmerfowały na wystawęDwie grupy maluchów „Liski” i „Pszczółki” z Przedszkola „Chatka Misia” zobaczyły w tym tygodniu wystawę ze Smerfami, jaką eksponujemy na 2. piętrze Biblioteki Głównej MBP w Stalowej Woli. Kolorową ekspozycję o bohaterach popularnej kreskówki, bibliotece początkiem stycznia, udostępniło rzeszowskie Muzeum Dobranocek.

Dzieciaki bardzo lubią przygody niebieskich stworzeń, my zaś opowiedzieliśmy im nieco o ich twórcy. Przedszkolaki dowiedziały się także o tym, że Smerfy mają wielkość trzech jabłek. Młodzi mieszkańcy Stalowej Woli chętnie odpowiadali na zadawane im pytania i wykazywali się sporą wiedzą dotyczącą bohaterów bajki. A na 12 kolorowych tablicach w bibliotece można zobaczyć nie tylko kluczowe postaci bajkowej sagi, smerfową wioskę, ale sporo dowiedzieć się o tym, kim był Pierre Culliford – twórca Smerfów, posługujący się pseudonimem Peyo. Jak się okazuje, ten urodzony w Brukseli rysownik „wynalazł” swoich słynnych bohaterów przypadkiem. W swoim ulubionym dziele – komiksie „Johan i Sójka” w jednym z odcinków z 1958 roku, bohater szukał magicznego fletu i do pomocy powołał grupę dziwnych, niebieskich stworzeń – Smerfów. Istoty spotkały się z tak życzliwym przyjęciem ze strony czytelników, iż Peyo zdecydował się poświęcić im odrębną serię komiksów. W latach 60 ubiegłego stulecia, Smerfy stały się tak popularne, że Pierre Culliford stworzył własne studio filmów animowanych.

Po zapoznaniu przedszkolaków z historią Smerfów zaprosiliśmy dzieciaki na gry, jakie  MBP proponuje na 1. piętrze obiektu, a w Multitece dzieci oprócz przeglądnięcia ciekawych bajek, dowiedziały się jak mogą zapisać się do biblioteki.

Przypominamy, że smerfowa ekspozycja czynna jest do 19 lutego, w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.