Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Uczucia, umysł, działanie – warsztaty z Anną Machacz i Magdaleną Żukowską-Bąk, cz.2

Uczucia, umysł, działanie – warsztaty z Anną Machacz i Magdaleną Żukowską-Bąk, cz.213 września w warsztatach bajkoterapeutycznych w Bibliotece Głównej wzięli udział opiekunowie i uczniowie kl. V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz kl. VII Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli. Warsztaty „Płynąć pod prąd czy z prądem rzeki?” uświadomiły uczestnikom motywacyjną i terapeutyczną rolę książek. Problemy i trudności, na które napotykają młodzi ludzie są ważne i nie można ich bagatelizować, a odpowiednie teksty literackie pokazują je z innej strony i pomagają szukać wsparcia i rozwiązań. Uczniowie tworzyli z samych siebie rzeźby, przedstawiające uczucia i emocje m. in. strach, nienawiść, gniew, szczęście, radość, chciwość.

Rozmawiali z prowadzącą Anną Machacz o swoich obawach, czego efektem były plakaty przedstawiające drzewa pełne lęków dotyczących przyszłości i dyskusja o tym, jak je zmniejszyć lub wyeliminować. Młodzi ludzie poprzez zabawę, mogli się przekonać na czym polega stawianie czoła trudnym sytuacjom lub „oszczędzanie” własnej energii tam, gdzie nie da się niczego zmienić. Kolejnym tematem warsztatów były ambicje, potrzeby oraz użyteczność posiadanych rzeczy i przedmiotów. Uczestnicy zastanawiali się z jakich przedmiotów można zrezygnować, a które są niezbędne do życia. Z surowców wtórnych tworzyli instalacje, które mogłyby znaleźć zastosowanie w życiu codziennym. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali miłą niespodziankę w postaci bibliotecznych materiałów promocyjnych.
Z kolei, popołudniowe spotkanie było adresowane do nauczycieli i rodziców, którzy mieli okazję porozmawiać z Anną Machacz i Magdaleną Żukowską – Bąk o tym, jak wykorzystać książki do przeprowadzenia zabaw i warsztatów z dziećmi. Ważnym zagadnieniem okazał się dobór odpowiedniej literatury i ciekawe pomysły na dyskusje z dziećmi.
Dziękujemy autorkom książek dla dzieci za inspirujące warsztaty, a Wydawnictwu Wrażlive, za przekazanie MBP w Stalowej Woli publikacji do zajęć z elementami biblioterapii, również w języku ukraińskim. Książki wkrótce zasilą nasz księgozbiór i będą dostępne dla czytelników.

Warsztaty odbyły się w ramach zadania „Książka i biblioteka – lekiem na troski młodego człowieka”, w programie „Partnerstwo dla książki 2022”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli kl. V

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 kl. VI, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 kl. VII

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Wolne lektury

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech