Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - linki

Stalowowolscy bibliotekarze pokazali jak promować czytelnictwo

Stalowowolscy bibliotekarze pokazali jak promować czytelnictwoPaździernikowy periodyk „Biblioteka Publiczna”, branżowe pismo dla bibliotekarzy poświęcone jest nadchodzącym powoli świętom Bożego Narodzenia. Stalowowolska MBP dzieli się w piśmie pomysłami na bogatą ofertę imprez, jaką można zaproponować Czytelnikom w okresie świątecznym.
Bibliotekarze z innych miejscowości wyczytać mogą mi.n. o tradycyjnej już imprezie stalowowolskiej Biblioteki Głównej jaką stało się organizowanie międzypokoleniowych warsztatów świątecznych.

Od wielu lat spotkania te cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. – Na długo przed ogłoszeniem tego wydarzenia na stronie internetowej biblioteki i w lokalnych mediach, nasi czytelnicy dopytują o termin spotkania Zdarza się, że gościmy nawet 100 osób. Przychodzą całe rodziny: dziadkowie, rodzice i dzieci. A tematem warsztatów są kartki świąteczne, ozdoby na choinkę lub dekoracje świąteczne. W tym roku będzie podobnie – obiecują stalowowolskie bibliotekarki.
Tematyka świąteczna pojawia się również w konkursach bibliotecznych inicjowanych przez bibliotekarzy. Wspólnie z Referatem Rewitalizacji działającym w Urzędzie Miasta Stalowej Woli biblioteka zorganizowała na przykład konkurs plastyczny „Zróbmy choinkę…inaczej”. - Skierowaliśmy go, do stalowowolskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Warunkiem wzięcia w nim udziału, było stworzenie przez grupę dzieci, z pomocą nauczycieli i rodziców, choinki z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Zespoły przedszkolne nie zawiodły, a konkurs przerósł nasze oczekiwania. W bibliotece pojawiły się 24 choinki z placówek przedszkolnych oraz 5 z oddziałów przedszkolnych. Drzewka świąteczne powstały z pociętej folii aluminiowej, wytłoczek po jajkach, starych deszczułek, styropianu, ze starych gazet, itd. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród było bardzo uroczyste – zdradza koleżankom po fachu Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.
Grudzień to miesiąc, w którym dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie szkół podstawowych licznie uczestniczą w stalowowolskiej bibliotece w pogadankach o świętach Bożego Narodzenia we wszystkich jej placówkach. Zajęcia te stanowią świetną okazję, by przekazać młodym ludziom wiedzę o tradycjach, obyczajach świątecznych z wykorzystaniem tematycznych tekstów literackich, różnorodnych technik plastycznych, zabaw ruchowych i logicznych. – Na zajęciach często zachęcamy dzieci do aktywności plastycznej. Powstają m. in. piękne świąteczne kartki z życzeniami dla bliskich, papierowe aniołki i bombki, szopki betlejemskie, czapki św. Mikołaja, kolorowe podłaźniki itp. Przy tworzeniu swoich dzieł dzieci niejednokrotnie słuchają, ale też same śpiewają kolędy. Spotkania z uczniami i przedszkolakami nie ograniczają się tylko do poznawania zwyczajów naszego regionu i kraju. Przygotowujemy również lekcje o obchodach Bożego Narodzenia w innych państwach i tamtejszej obrzędowości. Twórczość dzieci jest prezentowana na stronie internetowej, fanpage’u biblioteki oraz na wystawach w przestrzeniach 5 placówek MBP. Zawsze chwalimy się naszymi utalentowanymi i kreatywnymi Czytelnikami – sugeruje ciekawe zajęcia Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji i Nowych Technik Bibliotecznych.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech