W komiksowym świecie Kajko i Kokosza

W komiksowym świecie Kajko i Kokosza 4 listopada już od porannych godzin trwa w naszej bibliotece spotkanie z komiksami. Pierwsza lekcja odbyła się w Szkole Latania. Jak przystało na słowiańskich wojów, każdy uczestnik nosił dawne słowiańskie imię. Sprawdziliśmy wiedzę naszych uczniów, którzy w grupach trzyosobowych rozwiązywali zadania pracując z tekstem komiksu Kajko i Kokosz. Szkoła Latania.

Okazuje się, że wśród nas są prawdziwymi komiksowi eksperci!! Brawo Zawoja oraz Dobiesław!
Trzecioklasiści z PSP nr 7 którzy zjawili się na zajęciach w bibliotece mieli okazję wykazać się również wiedzą ogólną o komiksach stawiając czoła kolejnym wyzwaniom przygotowanym specjalnie na ten komiksowy dzień w MBP. Dzięki ostatniemu zadaniu z okularami „Zgadnij jaka to postać komiksowa? udało się rozstrzygnąć, kto zostanie posiadaczem latającej miotły oraz najlepszym uczniem w Szkole Latania. Jako pamiątkę spotkania uczniowie wykonali magnesy na lodówkę - przypominajki w kształcie chmurki komiksowej … by pamiętać o kolejnej wizycie w bibliotece. Każdy otrzymał również okolicznościową przypinkę komiksową.
Na koniec zajęć był czas na zapoznanie się z literaturą komiksową wydawnictwa Egmont, zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Dodatkową atrakcją były również gry planszowe, w tym Gra karciana o bohaterach dzisiejszego spotkania. Zajęcia przeprowadzono w ramach akcji Boom 2 na komiksy i gry planszowe w bibliotece. Nie tylko Kajko i Kokosz chcą nauczyć się latać. Do komiksowej Szkoły Latania przybył także Spiderman, Muminki oraz Kaczor Donald.