Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Pisarka z gitarą - spotkanie z Joanną Jagiełło

Pisarka z gitarą - spotkanie z Joanną Jagiełło17 października 2022 MBP w Stalowej Woli odwiedziła pisarka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Joanną Jagiełło. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V i VI ze Publicznych Szkół Podstawowych nr 2, 3, 4 w Stalowej Woli oraz Szkół Podstawowych w Kłyżowie i Wólce Turebskiej.

Autorka opowiedziała dzieciom o swoim życiu, twórczości i pasjach. Pisarka już od najmłodszych lat interesowała się pisaniem książek, co budziło zdziwienie i obawy rodziny o przyszły status materialny małej Joanny. Zawód pisarza nie kojarzył się z zamożnością. Joanna Jagiełło pracując m. in. jako nauczycielka języka angielskiego, dziennikarka w czasopismach „Cogito” i „Perspektywy” nie porzuciła swoich marzeń pisarskich. Zadebiutowała w 2011 r. publikacją „Kawa z kardamonem”, z którą łączyły się same przyjemne następujące po sobie zdarzenia.

Książka stała się bardzo popularna, została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY „Książka Roku 2011”, nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Powieść została przetłumaczona na język ukraiński i jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych. Książka zapoczątkowała niezwykle poczytną serię kawową w skład, której wchodzą: „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami”, „Mleko z miodem”.

Tematem wiodącym spotkania były relacje między ludźmi, co mocno wybrzmiewa w twórczości autorki. Joanna Jagiełło poruszała z uczniami zagadnienia związane z przyjaźnią, miłością, odrzuceniem czy nieśmiałością wśród młodych ludzi. Na przykładzie bohaterów książek m.in. „Urodziny”, „Zielone martensy” i serii kawowej pokazała dylematy, trudności, z jakimi boryka się młodzież. Nie zabrakło pytań o zawód pisarza, pomysły na książki, zainteresowania Joanny Jagiełło, niezwiązane z pisaniem. Jak się okazało, autorka posiada wiele artystycznych twarzy. Maluje obrazy i organizuje wystawy swojej twórczości, gra na gitarze, komponuje i śpiewa piosenki, dużo podróżuje.

Wszyscy chętni mogli nabyć książki Joanny Jagiełło i uzyskać osobistą dedykację. Zapraszamy do biblioteki po publikacje naszego dzisiejszego gościa. Za spotkanie w miłej atmosferze dziękujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim autorce wspaniałych powieści dla dzieci i młodzieży Joannie Jagiełło.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach zadania „Książka i biblioteka – lekiem na troski młodego człowieka”, w programie „Partnerstwo dla książki 2022”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech