Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Maciej Siembieda o „Katharsis”, „Nemezis” i historiach nieprawdopodobnych

Maciej Siembieda o „Katharsis”, „Nemezis” i historiach nieprawdopodobnych11 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza miłośnicy literatury i historii spotkali się z popularnym pisarzem Maciejem Siembiedą.

W swoich książkach autor po mistrzowsku wykorzystuje elementy prawdziwych historii, nadając im sensacyjną ramę i tempo, co sprawia, że jest jedną z najoryginalniejszych postaci literatury kryminalnej i sensacyjnej w Polsce a także specjalistą od rozwiązywania zagadek z przeszłości. W trakcie spotkania pisarz opowiadał o swoich najnowszych książkach „Katharsis” i „Nemezis”, o tym, co spowodowało, że napisał pierwszą z nich i o tym jak żyjący w Polsce Grecy na nią zareagowali.

W powieści jest wiele prawdziwych historii, o które pytała prowadząca spotkanie Joanna Rybak. Nasz gość opowiadał o swoich reporterskich odkryciach: o szpitalu na wyspie Wolin, o kopalni uranu w Kletnie, o przemytnikach w przedwojennej Gdyni. W kontynuacji sagi, tym razem polsko-niemieckiej, pojawiają się bohaterowie „Katharsis”. Jest to historia o zemście, miłości, poszukiwaniu tożsamości. Dzieje głównego bohatera Bruno Janoschka – Opolanina, esesmana, komandosa z oddziału Otto Skorzennego, inspirowana jest biografią prawdziwego człowieka. Nasz gość dzielił się ze słuchaczami niesamowitymi opowieściami z czasów II wojny światowej, które ukazały się na łamach książki. Zdradził, że powstanie 3. część sagi.

Była też rozmowa o Jakubie Kani – prokuratorze, dżentelmenie tropiącym zagadki historyczne. W cyklu książek, których jest on bohaterem, autor przeplata fikcję literacką z faktami historycznymi. Uczestnicy spotkania usłyszeli od pisarza historię, którą zamieścił w „Kukłach” o niemieckich okultystach skupionych wokół Himmlera, działalności jednostki dokumentującej sekrety czarownic, o poszukiwaniach na terenie Kaszub. Było pytanie o książkę kucharską z przepisami Jakuba Kani o dalsze jego losy, o Teresę Barską agentkę ABW – czy zostanie główną bohaterką kolejnej książki naszego gościa?

Macieja Siembiedę zapytano również o ekranizację książek. Autor opowiadał o planach Greków nakręcenia 12 odcinków serialu opartego na „Katharsis” oraz o sprzedanych prawach do sfilmowania opowieści z Jakubem Kanią.

Gdy już wszystkie tematy dyskusji wyczerpano, dyrektor MBP Beata Życzyńska wręczyła gościowi biblioteki upominek - książkę o COP-ie, a miłośnicy powieści mogli zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z popularnym literatem.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Wolne lektury

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech