Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Z humorem o Sudanie

Z humorem o SudanieKolejna odsłona cyklu Klubu Podróżnika #czterystronyświata, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, przeniosła nas w podróż po Sudanie i Sudanie Południowym.

O afrykańskich podróżach po pustyniach Sudanu i zielonym buszu Sudanu Południowego opowiadał Marcin Sądej przy nieocenionej pomocy asystentki i jednocześnie córki – Wiktorii.
Z uwagi na różnorodność kulturową obecna podróż przez terytoria dawnego Sudanu oznacza konieczność przemierzenia dwóch krajów. Północ to przede wszystkim zabytkowe piramidy w Meroe będące nekropolią nubijskich królów starożytnego królestwa Kusz. Sudan to jednak przede wszystkim arabska gościnność połączona z aromatem kawy z imbirem i bordowym piaskiem o poranku.
Po drugiej stronie jest zielony Sudan Południowy z wielkim rozlewiskiem rzeki Nil i tajemniczymi plemionami Mundari, których obyczaje jednocześnie fascynują i szokują. Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata dotychczas nie odkryte przez turystów i wciąż tajemniczy kierunek podróży.
Pan Marcin Sądej w sposób bardzo interesujący przybliżał specyfikę tych dalekich i egzotycznych krajów, opowiadał o różnicach między nimi, o mieszkańcach i ich obyczajach. Były porady praktyczne jak przygotować się do podróży i opowieści pełne humoru. Po prelekcji naszego gościa przyszedł czas na pytania i indywidualne rozmowy. Można też było obejrzeć pamiątki przywiezione z podróży (korale, bransoletki, gadżety).

Aplikacja Sowa MOBI

Wyszukaj w katalogu online