Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 19:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 1 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 2 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 3 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 5 - pon. 9:00 do 15:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Roboty, ekologia i detektywi w MBP

Roboty, ekologia i detektywi w MBPZa nami trzeci, ostatni turnus wakacyjnych zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Od początku lipca, na dwutygodniowych turnusach bawiło się w stalowowolskiej bibliotece około 70 młodych mieszkańców Stalowej Woli i okolic.

Zajęcia odbywały się w Bibliotece Głównej, ale przygotowywały je także bibliotekarki z Filii nr 1 oraz Filii nr 2. A co działo się podczas ostatniego tygodnia bibliotecznych harców?

Przez ostatnie dni uczestnicy bliżej poznali głównych bohaterów serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” i jej autora. Dowiedzieli się jak pracują detektywi oraz zgłębiali tajniki rozwiązywania zagadek kryminalnych. Młodzi detektywi wypróbowali w praktyce akcesoria detektywistyczne jak lornetka czy lupa, którą w części plastycznej wykonali własnoręcznie.

Był także czas by porozmawiać o daktyloskopii, czyli technice śledczej zajmującej się badaniami porównawczymi linii papilarnych dłoni w celu ustalenia sprawcy czynu zabronionego. Najpierw dzieci za pomocą rysika próbowały zostawiać odciski swoich kciuków na białej kartce i przeźroczystej taśmie, a następnie wykonywały z nich obrazki zwierzątek. Aby przekazywać tajne informacje zrobiliśmy deszyfrator i kodowaliśmy wiadomości dla kolegów i koleżanek. Wykonano także portrety pamięciowe czy mapy. Co ważnie, przy tworzeniu prac plastycznych wykorzystywano w olbrzymiej większości materiały pochodzące z recyklingu.

9 sierpnia gośćmi bibliotecznych zajęć byli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stalowej Woli: Małgorzata Kotwica - Tonderys oraz Michał Młodochowski, którzy w ciekawy i angażujący sposób opowiedzieli o zasadach segregacji śmieci i codziennych sposobach dbania o nasze otoczenie. Była także okazja by segregację odpadów poznać w praktyce. Goście z magistratu wręczyli dzieciom drobne upominki.

W czasie wakacji w bibliotece dzieciaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach "Bibliodetektywi na tropie Photona" i przeżyć niezapomniane chwile pełne nauki i zabawy! Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności programistycznych, pracowania w zespole i rozwiązywania zagadek z naszymi wyjątkowymi robotami Photon. Nowoczesne roboty zostały zakupione dzięki przyznanemu grantowi przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w VI edycji programu #wzmocnijswojeotoczenie.

„Wakacje w Bibliotece 2024” odbywały się pod Patronatem Honorowym Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowa Wola.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Wolne lektury

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech